ثبت شرکت در چالوس

ثبت شرکت در چالوس

اگر قصد دارید به منظور توسعه فعالیت اقصادی و تجاری خود در شهرستان چالوس، اقدام به ثبت شرکت نمایید، با ما همراه باشید تا با ثبت شرکت در چالوس آشنا شوید.

آشنایی با شهرستان چالوس:

چالوس یکی از شهرستان های استان مازندران است که در گذشته سالوس و شالوس نام داشته و اکنون چالوس نامیده می شود و این روزها از جهت گردشگری، توریستی و تفریحی به شهرت رسیده است.

از جاذبه های گردشگری و طبیعی چالوس می توانیم به: بوستان جنگلی فین، کارخانه حریر بافی، کاخ چایخوران، کاخ شمس، گردنه هزار چم، دریاچه ولشت، پاساژ ها و مراکز تجاری و … اشاره نماییم.

چالوس به مکانی ثابت برای سفرهای پایان هفته و ایام تعطیل مردم ایران تبدیل شده، بطوریکه از طریق تردد و رفت و آمد زیاد در این منطقه کار و کسب مردم بومی در این ناحیه رونق گرفته است.

اگر در شهرهای دیگر ایران زندگی می کنید و با بررسی هایی که انجام داده اید، چالوس را برای کار و کسب و انجام امور اقتصادی خود انتخاب کرده اید یا در شهر چالوس زندگی می کنید و کار و کسبی دارید ولی هنوز اقدامی جهت رسمیت بخشیدن به کارتان انجام نداده اید، باید به فکر ثبت شرکت باشید تا فعالیت و شغلتان وجهه ای حقوقی بیابد.

در چالوس ثبت چه نوع شرکتی مناسب تر است؟

هفت نوع شرکت در قانون تجارت ایران تعریف شده است که شامل شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیرسهامی، شرکت نسبی، شرکت تعاونی می باشد.

شرکتهای سهامی به دو بخش شرکتهای سهامی عام و شرکتهای سهامی خاص تقسیم شده اند.

براساس بررسی هایی که انجام شده است اکثریت افرادی که اقدام به ثبت شرکت در ایران می کنند، شرکتهای سهامی خاص یا با مسئولیت محدود را انتخاب می کنند.

در شهر چالوس هم، وضعیت ثبت شرکت به همین ترتیب است، شما دوستان عزیز بر حسب تعداد شرکایتان، سرمایه اولیه شرکت و سایر برآوردهایی که انجام می دهید می توانید هر نوع شرکتی که متناسب با شرایطتان هست را انتخاب نمایید.

اما ثبت شرکت از نوع سهامی خاص و مسئولیت محدود عمومیت بیشتری نسبت به سایر انواع شرکتها دارد.

اگر اعتبار شرکت برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است و قصد دارید با سازمان های دولتی وارد مناقصه ها و مزایده ها و همکاری شوید و اموری همچون پیمانکاری و … را انجام دهید، انتخاب شرکت سهامی خاص برای شما مناسب می باشد.

اما اگر دو نفر هستید و تشریفات خاصی مدنظرتان نیست و فقط هدفتان ثبت شرکت است، می توانید شرکت با مسئولیت محدود را انتخاب کنید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص از این جهت که هر کس به اندازه ی آورده ی خود عهده دار مسئولیت هاست به یکدیگر شباهت دارند.

ثبت شرکت در چالوس

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در چالوس:

  1. حداقل ۲ نفر شریک باشید.
  2. حداقل سرمایه اولیه را ۱ میلیون ریال در نظر بگیرید.
  3. سرمایه اولیه را خود و شرکایتان فراهم نمایید.
  4. هر شخص به اندازه ی مبلغی که سرمایه گذاری کرده، مسئول بدهی های شرکت است.

ثبت شرکت سهامی خاص در چالوس:

  1. حداقل ۲ نفر بازرس و ۳ نفر اعضای هیئت مدیره لازم است.
  2. حداقل سرمایه اولیه را ۱ میلیون ریال در نظر بگیرید.
  3. سرمایه اولیه را خود و شرکایتان فراهم کنید و سپس سرمایه به سهام تقسیم می شود.
  4. هر شخص به اندازه ی سهامی که دارد، مسئول بدهی های شرکت است.
  5. باید مبلغ ۳۵% از سرمایه را در بانک بصورت سپرده قرار دهید.

ثبت شرکت در چالوس:

مدتهاست که برای ثبت شرکت نیاز به مراجعه به سازمان ثبت اسناد و املاک نیست و ثبت شرکت بصورت اینترنتی انجام می شود.

به منظور ثبت شرکت می توانید به سامانه ی ثبت شرکتها مراجعه نمایید، اطلاعاتی که سامانه از شما می خواهد را بصورت قدم به قدم تکمیل کنید، پس از اینکه ثبت نام شرکت مورد تایید واقع شد مدارک را با پست به سازمان ارسال کنید و در پایان آگهی ثبت شرکت در چالوس را در روزنامه رسمی چاپ کنید.

هزینه ثبت شرکت در چالوس:

معمولا هیچ کدام از موسسات حقوقی هزینه ی ثابتی را برای ثبت شرکت اعلام نمی کنند، البته پس از مشاوره مبلغ ثبت شرکت برآورد و اعلام می گردد.

هزینه ثبت شرکت شامل مبلغ استعلام اسم شرکت، تنظیم کردن اساسنامه شرکت، ارسال نمودن مدارک با پست، چاپ آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی و حق الوکاله وکیلی و … می شود.

مدت زمان ثبت شرکت در چالوس:

مدت زمان ثبت شرکت در چالوس حدود ۲ هفته تا ۳۰ روز طول می کشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *