ثبت شرکت برنامه نویسی

ثبت شرکت برنامه نویسی

در سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی و حضور کامپیوترها، گوشی های موبایل، تبلت ها و سایر وسیله های هوشمند در تمام بخش های زندگی، گرایش به تحصیل در رشته های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات و ارتباطات و فعالیت در این حوزه گسترش یافته است.

افرادی که در رشته های مهندسی کامپیوتر و رشته های مرتبط تحصیل می کنند، در دوره ی دانشجویی یا پس از فارغ التحصیلی و کسب مهارت های لازم در زمینه ی برنامه نویسی در جهت ثبت شرکت برنامه نویسی اقدام می کنند.

بخش های مختلف زندگی انسانها که مرتبط با تکنولوژی شده است، ارتباط تنگاتنگی با نرم افزارهایی دارد که توسط زبان های برنامه نویسی نوشته می شوند.

به عنوان مثال: اپلیکیشن هایی که بر روی گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید نصب می شود و برای سرگرمی، کارهای تخصصی، سفارش غذا، درخواست تاکسی اینترنتی، ویرایش عکس و … استفاده می شود، همگی آنها توسط زبان برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسان خبره نوشته شده اند.

شما در هر کدام از حوزه های  برنامه نویسی تحت وب، اندروید، دسکتاپ، ماشین، ios و … که فعالیت می کنید، اگر بخواهید کسب و کار خود را توسعه دهید و پروژه های بزرگ را بپذیرید، باید به فعالیت خود وجهه ی قانونی دهید و در جهت ثبت شرکت گام بردارید.

برخی از برنامه نویسان به دلیل ماهیت کارشان اعتقاد دارند که نیازی به ثبت شرکت نیست و با راه اندازی یک وب سایت و تبلیغات در این زمینه می توانند کارشان را توسعه دهند و کسب درآمد نمایند.

تفکر بالا مبنی بر عدم ثبت شرکت برنامه نویسی، برای فعالیت در ابعاد کوچک مناسب است اما اگر تمایل دارید با مجموعه های بزرگ و حتی ادارات و ارگانهای دولتی فعالیت نمایید حتما باید شرکت خود را ثبت کرده باشید.

ثبت شرکت برنامه نویسی

مزیت های ثبت شرکت برنامه نویسی:

  • فعالیت شما در حوزه ی آی تی و برنامه نویسی وجهه ای رسمی و قانونی پیدا می کند و از حالت فریلنسر (آزاد کار) خارج می شوید.
  • دنیای کامپیوتر بسیار وسیع است و هر روز هم دانشی جدید به آن اضافه می شود، به همین دلیل یک شخص نمی تواند در تمام حوزه های کامپیوتری علم داشته باشد. با ثبت شرکت و شریک شدن با چند نفر که دارای مهارت های متفاوتی هستند، می توانید از مهارتهای آنها بهره مند شوید.
  • مشتری ها راحت تر به شما اعتماد خواهند کرد و می توانید علاوه بر مردم عادی با شرکتهای معتبر و ادارات دولتی نیز قرارداد همکاری منعقد کنید.
  • با ثبت شرکت برنامه نویسی می توانید از برخی مزایا و تسهیلات و وام های بانکی که فقط به اشخاص حقوقی تعلق می گیرد و دارای درصد سود کمی می باشد برخوردار شوید.
  • تمام فشار کارها و مسئولیت ها به عهده ی شما نخواهد بود بلکه مسئولیت ها به فراخور توافق انجام شده ما بین شرکا تقسیم می شود.

ثبت شرکت برنامه نویسی:

طبق قانون تجارت در ایران، شرکتها به طور کلی به ۷ بخش تقسیم شده اند.

از بین انواع شرکتهای تجاری، شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص برای ثبت شرکت برنامه نویسی مناسب تر است.

ثبت شرکت برنامه نویسی از نوع مسئولیت محدود:

اگر تعداد نفراتتان برای ثبت شرکت کم است، ثبت شرکت با مسئولیت محدود برای شما مناسب می باشد.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود دو نفر شریک کفایت می کند.

برای آغاز به کار و تاسیس شرکت از نوع مسئولیت محدود، نیازی نیست سرمایه ی زیادی داشته باشید.

صد هزار تومان سرمایه اولیه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود کافی است.

در شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه شرکت به سهام تبدیل نمی شود و هر کدام از شرکا به اندازه ی مبلغی که سرمایه آورده اند در قبال بدهی های شرکت مسئول هستند.

ثبت شرکت برنامه نویسی

ثبت شرکت برنامه نویسی از نوع سهامی خاص:

برای ثبت شرکت سهامی خاص تعداد نفراتتان باید بیشتر از شرکت با مسئولیت محدود باشد.

دو نفر به عنوان بازرس و سه نفر به عنوان هیئت مدیره برای شرکت سهامی خاص لازم می باشد.

برای تاسیس شرکت سهامی خاص، نیاز به سرمایه ی هنگفتی ندارید و حداقل مبلغ سرمایه این نوع شرکت صد هزار تومان می باشد.

سرمایه شرکت سهامی خاص را شرکای شرکت برنامه نویسی باید تامین کنند سپس این سرمایه به سهام تقسیم می شود.

اگر می خواهید با ارگان های دولتی همکاری داشته باشید و پروژه های نرم افزاری واحدهای دولتی را بپذیرید یا تمایل دارید در مناقصه ها و مزایده ها شرکت کنید باید شرکت شما از نوع سهامی خاص باشد زیرا نسبت به شرکت با مسئولیت محدود اعتبار بیشتری دارد.

شرکت های برنامه نویسی که قصد دارند در مزایده ها و مناقصه های دولتی شرکت نمایند و با اداره های دولتی قرارداد ببندند باید برای اخذ رتبه بندی انفورماتیک اقدام کنند.

مدت زمان ثبت شرکت برنامه نویسی:

اگر پروسه ی ثبت شرکت برنامه نویسی را به موسسات حقوقی معتبر واگذار نمایید، روند کارهای شما با سرعت و دقت بالاتری پیش می رود و حدود دو هفته تا یکماه ماه شرکت برنامه نویسی تاسیس می شود.

ثبت شرکت برنامه نویسی همچون سایر شرکتهای ثبت شده و رسمی در ایران، از طریق سامانه ثبت شرکتها انجام می شود.

به منظور هر گونه پرسش در زمینه ی ثبت شرکت برنامه نویسی و اخذ رتبه بندی انفورماتیک می توانید با موسسه حقوقی تکسفیر جهت مشاوره تماس حاصل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *